Підготовка Залу Для Тренінгу

Підготовка аудиторії для проведення тренінгу – важливий елемент, який часто не береться організаторами освітніх заходів.

Адже якісно підготовлений зал реально сприяє підвищенню результативності тренінгу.

У даній статті я приведу декілька рекомендацій для успішної підготовки тренінгового залу.

1. Розташування залу:

Потрібно намагатися виключити проведення тренінгу в прохідному місці, де можуть з’явитися сторонні люди (інші студенти, співробітники університету або бази відпочинку і так далі). Тренінг – інтимний процес, регулярна поява в ньому сторонніх, що відволікають увагу, погано позначиться на динаміці групи і її продуктивності.

Тренінговий зал повинен розташовуватися в тихих місцях. Виключений вибір залу, розташованого біля стійки або в будівлі, де йдуть поточні ремонтні роботи. Якщо зал розташовується в будівлі, де є інші приміщення, в яких в цей же час проводяться заходи, то необхідно поцікавитися, чи не є дані заходи гучними.

Розташування залу повинно бути в максимальній доступності для учасників тренінгу. Чим менше буде витрачатися часу і сил на дорогу, тим більше їх залишиться для навчання.

Поруч із залом повинен бути туалет. Важливо виключити вибір приміщення, де тренінговий зал і туалет знаходяться на різних поверхах або вбиральня зовсім відсутній. Також небажано вибирати зал разом з туалетом (ви тільки уявіть собі ці звуки і особи людей).

2. Характеристики приміщення:

Приміщення для тренінгу має добре провітрюватися. Тому слід перевірити наявність і працездатність механізмів відкриття вікон, а також витяжок і / або системи кондиціонування. Пам’ятайте, що недостатня кількість кисню буде сприяти розсіюванню уваги і породжувати бажання заснути. Коли людям душно, вони не можуть нормально засвоювати інформацію.

Мінімальні розміри залу повинні підбиратися з розрахунку 1,5 м / чол + 3 м.кв. для тренера і 2 м.кв. для зони кава-брейку. Тобто якщо передбачається участь близько 30 осіб, то розмір залу повинен бути мінімум 1,5 * 30 + 3 + 2 = 50 м.кв. Дотримання цієї рекомендації дозволить створити максимально комфортні умови. В тісноті погано працюється. Для навчання необхідно особистий простір.

Бажана висота стель залу повинна бути не менше 3,5 м. Краще – 5 м. Конференц зал Киев забезпечує достатню відчуття свободи і не сковує учасників.

конференц зал Киев

Колір стін повинен бути нейтральний, теплих тонів. Виключено використання аудиторій з кислотними, яскравими, а також занадто темними кольорами. Переважний колір – білий. Також треба намагатися уникати розмальованих стін (такі часто є на дитячих базах). Якщо якась інформація і розташовується на стінах, вона повинна мати безпосереднє відношення до тренінгу.

Освітлення залу повинно бути яскравим, щоб не створювалося напруги для очей учасників і не впливало негативно на їхню продуктивність.

3. Оснащення приміщення:

Найкраще вибирати приміщення без стаціонарної (прикрученою до підлоги) меблів. Це дозволить повноцінно планувати все програмні елементи тренінгу (роботу в малих групах, загальні обговорення, проведення теоретичної частини), які найчастіше вимагають різних варіантів розташування стільців і столів.

Кількість столів і стільців повинно бути строго за кількістю учасників. Зайві меблі потрібно прибирати, щоб вона візуально не “з’їдала” простір, не відволікала і не напружувала.

Зони в залі планують, виходячи із специфіки програми тренінгу, але в основному потрібні такі зони: місця посадки, робоча зона тренера, місце для кава-брейку, роздягальня / місце для особистих речей. Іноді зона кава-брейку організовується в окремому приміщенні.

Також важливо виділити окреме приміщення для відпочинку тренера (його особистий простір), де він може попити чай / кава, перепочити між блоками програми, налаштуватися, залишити особисті речі, переодягнутися і так далі.

Якщо захід проводиться в жарку пору року, то обов’язково наявність кондиціонера.

Розташування об’єктів і зон в залі повинно проводитися з урахуванням розташування вікон, наявності у них коштів для завішування, особливостей поточних світових днів. Це потрібно, щоб в ході тренінгу не створювалося дискомфорту для учасників і ведучих (сонце, що світить в очі, наприклад).

Добре, якщо в приміщенні є можливість бездротового підключення до Інтернету для вільного доступу учасників, це можна використовувати для тренінгу (наприклад, в поточному режимі користуватися інформацією з мережі).

Тут перераховані тільки ті параметри, які відносяться безпосередньо до залу. Як технічно оснастити тренінг, ми поговоримо в іншій статті. Але вже дотримання цих рекомендацій дозволить вам відчутно підвищити рівень і ефективність ваших освітніх заходів. Більш того, виросте рівень задоволеності учасників, так як вони будуть відчувати себе комфортно і зможуть повністю зосередитися на навчанні.

Підготовка Залу Для Тренінгу